Proč jsem začala sama podnikat


Proč jsem začala sama vlastně podnikat?
Z mých zaměstnaneckých zkušeností jsem získala pocit, že tudy moje cesta nevede 🙂

V první firmě jsem byla na pozici účetní a za dva měsíce jsem jim napravila účetnictví za celý rok zpětně. Majitelé z vedlejší firmy se na mě chodili dívat a chtěli mě přetáhnout do své firmy. U napravování zpětně to však skončilo, protože se jinak nic nezměnilo. Neměla jsem důvod zůstat.

Práce mě musí bavit, musí mi dávat smysl, musím mít možnost své kroky i své další směřování ovlivňovat.

V další firmě jsem pracovala v auditu a v letních měsících, kdy bylo méně práce, jsem neměla co dělat. Když jsem se tomu podivovala, bylo mi řečeno ze strany kolegů, že mám být ráda a že si mám něco studovat na počítači a dělat, že mám hodně práce. Přišlo mi zvláštní, že bych za to měla dostávat peníze a tak jsem vstala a šla do vedlejší kanceláře, kde seděli mí nadřízení a ve dveřích se zeptala: „Nemáte pro mne nějakou práci?“ Zvedli hlavy od notebooku, dívali se na mě překvapeně a chvíli bylo ticho, pak se jeden z nich zaradoval a vážně se se mnou o práci rozdělil 🙂

Překvapila mě slova jedné kolegyně z práce: „Já jsem ráda zaměstnaná, přijdu do práce, šéf mi řekne co mám dělat, přidělí mi práci, pak jdu domů, mám čistou hlavu a nic nemusím, kdybych pracovala sama na sebe, nepřinutila bych se k práci.“
Moc jsem nechápala, ale uvědomila jsem si, že to takto vážně někdo má – já bohužel/bohudík to mám úplně jinak.

V další firmě poté, co jsem se chtěla dál vzdělávat a rozvíjet v oblasti daňové, mi bylo řečeno, že mi na to čas dávat nebudou, natož finanční prostředky, a že si musím pár let počkat – firmu jsem opustila s tím, že čekat nechci a že do přípravných kurzů na daňového poradce půjdu sama. „Sama to nemůžeš zvládnout,“ zněla odpověď.

Člověk může zvládnout cokoliv, když chce a jde si za tím.

Začala jsem podnikat 🥳

Začátky podnikání jsou vždycky těžké, člověk si musí zjistit spoustu informací: jak založit firmu, jakou právní formu zvolit, co je pro něj výhodnější pro začátek, jak platit sociální a zdravotní pojištění, jaké další povinnosti mám jako podnikatel.

V té době nebylo možné získat všechny informace na jednom místě a v jednom balíčku. Pro snadnější cestu začínajícím podnikatelům jsem napsala e-book: 4 základní kroky začínajícího podnikatele, který si můžete stáhnout zdarma.

Kromě účetnictví a daní se věnuji také oblasti vzdělávání – organizovala jsem vlastním jménem akreditované kurzy účetnictví a daňové evidence a rukama mi prošlo pár začínajících účetních nebo podnikatelů, kteří chtěli účetnictví porozumět. Dnes se zaměřuji na zájmová školení účetnictví a daní.

Mou hlavní náplní je však daňové poradenství, kde jsem zakotvila a nyní se nacházím v tomto báječném přístavu ⚓

“Náskok v životě získá vždycky ten, který začne jednat, když ostatní ještě mluví.”
John F. Kennedy

Miluju daně a podnikání. Jsem daňový poradce, pracuji převážně formou online, což mi umožňuje konzultovat se svými klienty kdykoliv a odkudkoliv. Učím své klienty orientovat se v podnikatelském daňovém prostředí. Seznamuji podnikatele s informacemi z oblastí daní, pojistného, vedení evidence jejich činnosti a jiných zákonných povinností spojených s oblastí podnikání. Začínající podnikatele učím dělat první kroky a usnadňuji a zjednodušuji jim tak jejich cestu. Mám proto vždy šťastné a spokojené klienty. Více informací o mně zjistíte tady>>
  • 4 ZÁKLADNÍ KROKY ZAČÍNAJÍCÍHO PODNIKATELE

    Co takhle svou vášeň přetavit ve vlastní podnikání? Pojďme si projít společně 4 základní kroky 😊

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku :)